feb
10
2021
Hoe heeft het laatste kwartaal van 2020 zich gedragen? Lees hier onze analyse.
Nanne is meer dan 20 jaar actief als makelaar in de Haagse woningmarkt. Ze heeft een breed netwerk en kent alle buurten.
Nanne gaat met passie voor haar opdrachten. Elke klant is bij haar in goede handen.
Door haar eigen buitenlandervaring kan Nanne zich goed inleven in expats. Naast Engels spreekt Nanne vloeiend Spaans.
In haar vrije tijd is Nanne vaak hardlopend in de duinen te vinden of op de atletiek -en tennisbaan om haar kinderen aan te moedigen.
nanne@anvastgoed.nl 070-3586391Elk kwartaal informeert A&N u over de Haagse woningmarkt met de data van de hele woningmarkt aangevuld met onze persoonlijke ervaringen in het veld.
U treft hieronder de kerncijfers over het vierde kwartaal 2020 met een link naar het volledige rapport.
In bovenstaande grafiek van de gemiddelde vraagprijzen zien we een trend van dalende vraagprijzen in Den Haag. De daling in de gemiddelde vraagprijzen is te verklaren door meer aanbod in een lager segment. Dit komt overeen met onze dagelijkse ervaring. Dit komt o.a. doordat het in september duidelijk werd dat er veranderingen zouden komen in overdrachtsbelasting vanaf 2021. Mensen die een woning in een hoger segment verkopen, hebben gedacht te wachten tot het nieuwe jaar om zo een groter doelgroep particulieren aan te spreken. De particuliere kopers hebben vanaf 2021 een belastingvoordeel. Daarnaast heeft de lockdown van december enigszins invloed gehad op de bereidwilligheid te verkopen in de hogere sector. December in het algemeen is een maand met minder transacties vanwege de feestdagen
Bovenstaande grafiek toont hoe lang woningen gemiddeld te koop staan. We zien hier een gemiddelde daling t.o.v. kwartaal 3. Wat ons is opgevallen dat beleggers nog vóór 1 januari 2021 een woning wilden kopen om zo nog gebruik te maken van een lager belastingtarief. Omdat particuliere kopers juist wilden wachten tot een overdracht ná 2020, konden beleggers snel schakelen en werden woningen dus aanzienlijk sneller verkocht.
In bovenstaande grafiek van het nieuw aantal aangeboden woningen zien we een stijging t.o.v. het derde kwartaal. Dit is voornamelijk seizoensgebonden, de vakantietijd zorgt altijd voor een afname in nieuw aanbod. We zien dat q4 hetzelfde niveau bereikt als q2. Uitzondering hierop is december, dit is de maand die elk jaar minder beweging laat zien op de woningmarkt.
Bekijk hier het volledige rapport met alle gegevens over Q4 2020.
januari
24
2022
Hierbij een newsitem waarin wij graag de grootste veranderingen in de woningmarkt onder uw aandacht brengen.
december
3
2020
Zoals elk jaar verandert er ook in 2021 weer het nodige aan de hypotheekregels. De belangrijkste hebben we in dit artikel voor je verzameld.
november
23
2020
Wat zijn de effecten van Covid-19 op de koopwoningmarkt? Lees hier onze analyse.